Teraflu - pentru dureri articulare


  • Articulațiile doare după metipred
  • Durerea articulară | Panadol

Utilizaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului. Păstraţi acest prospect.

Teraflu pentru dureri articulare. Theraflu Extra Raceala Si Gripa x 10 Pulbere solutie orala

S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi. Întrebați farmacistul dacă aveți nevoie de mai multe informații sau recomandări. Dacă manifestați orice reacții adverse, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

teraflu - pentru dureri articulare paracetamol pentru recenzii ale durerilor articulare

Teraflu - pentru dureri articulare includ orice posibile reacții adverse nemenționate în acest prospect. Vezi pct.

Dacă după 5 zile nu vă simțiți mai bine sau febra persistă mai mult de 3 zile sau vă simțiți mai rău, trebuie să vă adresați unui medic.

teraflu - pentru dureri articulare auto-medicamente pentru tratamentul articulațiilor genunchiului

Ce găsiţi în acest prospect: Ce este Theraflu Extra răceală şi gripă şi pentru ce se utilizează Ce trebuie să știți înainte să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă Cum să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă Reacţii adverse posibile Cum se păstrează Theraflu Extra răceală şi gripă Conținutul ambalajului și alte informaţii 1.

Ce este Theraflu Extra răceală şi gripă şi pentru ce se utilizează Theraflu Extra răceală şi gripă conţine o combinaţie de trei substanţe active care acţionează asupra simptomelor majore asociate răcelii şi gripei: paracetamolul este un calmant al durerii analgezic şi reduce febra reduce temperatura corpului dumneavoastră atunci când aveţi febră ; clorhidratul de fenilefrină este un decongestionant nazal şi un decongestionant al sinusurilor.

Ajută la decongestia nazală şi la diminuarea presiunii de la nivelul sinusurilor.

teraflu - pentru dureri articulare artrita post-traumatică artroza umărului

Ajută la oprirea simptomelor de tip alergic. Theraflu Extra răceală şi gripă acţionează pentru reducerea simptomelor majore asociate răcelii şi gripei, inclusiv: scăderea temporară a febrei şi a frisoanelor, dureri musculare şi articulare, dureri de cap, congestie nazală şi sinusală, 2. Ce trebuie să ştiţi înainte să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă Nu luați Theraflu Extra răceală şi gripă: Dacă sunteţi alergic la paracetamol, fenilefrină și feniramină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament enumerate la punctul 6 ; Dacă aţi luat, pe bază de prescripţie, un inhibitor de monoaminooxidază IMAO în ultimele două săptămâni; IMAO includ anumite medicamente folosite pentru tratarea teraflu - pentru dureri articulare sau a bolii Parkinson.

Dacă nu sunteţi sigur că medicamentul care vă este prescris conţine un IMAO, întrebaţi medicul sau farmacistul înainte de a utiliza acest medicament; Dacă suferiți de boli de inimă severe sau tensiune arterială mare hipertensiune arterială ; Dacă suferiți de activitate crescută a glandei tiroide hipertiroidism ; Dacă suferiţi de glaucom tensiune intraoculară crescută ; Dacă suferiţi de feocromocitom un tip de tumoră a glandelor suprarenale situate în imediata apropiere a rinichilor, care este responsabilă pentru creşterea tensiunii arteriale ; Dacă luaţi antidepresive triciclice; Dacă luaţi beta-blocante medicamente utilizate în tratamentul hipertensiunii arteriale şi a bolilor de inimă ; Dacă luaţi alte medicamente simpatomimetice orale, cum ar fi decongestionante nazale, medicamente care reduc pofta de mâncare etc.

Atenționări și precauții Înainte să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă adresaţi-vă medicului  dumneavoastră sau farmacistului dacă: suferiţi de boli hepatice sau renale; suferiți de anemie hemolitică; suferiți de o afecțiune ereditară numită deficiență de glucozofosfat dehidrogenază; suferiți de deshidratare sau malnutriție cronică; aveți boli de inimă; suferiți de creșterea în dimensiune a prostatei sau este posibil să aveți retenție urinară; aveți obstrucție la nivelul tractului digestiv; aveți articulațiile rănite nu pot să merg gastric; aveți epilepsie.

Conţine paracetamol.

Review-uri

NU luați împreună cu alte medicamente care conțin paracetamol. Dacă se depășește doza maximă de paracetamol pe zi, pot să apară leziuni severe la nivelul ficatului. Adresaţi-vă medicului dacă: aveţi probleme respiratorii, cum ar fi astm, emfizem sau bronşită cronică; febra se agravează sau persistă mai mult de 3 zile; durerea sau congestia nazală se agravează sau persistă mai mult de 5 zile şi sunt însoţite de febră mare, urticarie sau durere de cap persistentă.

Theraflu Extra răceală şi gripă împreună cu alimente şi băuturi Nu consumaţi alcool în timp ce luaţi Theraflu Extra răceală şi gripă. Sarcina, alăptarea şi fertilitatea Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.

Despre produs

Nu utilizaţi acest medicament dacă sunteţi gravidă. Nu utilizaţi acest medicament dacă alăptaţi. Adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări, înainte de a lua orice medicament. Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor Theraflu Extra răceală şi gripă poate determina somnolenţă.

teraflu - pentru dureri articulare tratarea artrozei gleznei

Nu conduceţi vehicule, nu folosiţi utilaje și nu desfășurați activități ce necesită atenție deosebită în timp ce utilizaţi acest medicament. Theraflu Extra răceală şi gripă conține: Zahăr 12,6 g pe plic. Acest lucru trebuie luat în considerare la pacienții care au diabet zaharat.

Dureri de genunchi, spate, sold artroză pentru tratamentul artrozei

Dacă medicul dumneavoastră v-a atenționat că aveţi intoleranță la unele categorii de glucide, vă rugăm să-l întrebați înainte de a lua acest medicament. Sunset yellow FCF Epoate teraflu - pentru dureri articulare reacţii alergice. Sodiu 42,2 mg pe plic. Acest lucru trebuie luat în considerare pentru pacienţii cu o dietă controlată de sodiu.

Cum să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau aşa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur. Adulţii şi copii cu vârsta peste 12 ani: Luați un plic la fiecare 4 - 6 ore, după necesităţi, până la plicuri în 24 ore. Nu utilizaţi mai mult de 5 zile.

Întrebări frecvente

Dacă simptomele persistă mai mult de 5 zile sau se agravează sau dacă febra persistă mai mult de 3 zile, adresaţi-vă medicului dumneavoastră. Nu depăşiţi doza recomandată. A nu se administra copiilor sub 12 ani. Cum să luaţi Theraflu Extra răceală şi gripă Conţinutul unui plic se dizolvă în aproximativ ml de apă fierbinte, dar nu clocotită.

Băutura obținută se bea caldă.

teraflu - pentru dureri articulare dureri articulare și dinți

Dacă utilizaţi mai mult Theraflu Extra răceală şi gripă decât trebuie În caz de supradozaj sau ingestie accidentală, contactaţi imediat medicul. Trebuie să primiți îngrijiri medicale imediate chiar dacă vă simțiți bine, din cauza riscului de apariție întârziată a leziunilor de la nivelul ficatului.

Theraflu Sinus raceala si gripa, 10 plicuri, Gsk : Farmacia Tei

Dacă uitaţi să utilizaţi Theraflu Extra răceală şi gripă Nu luaţi o doză dublă pentru a compensa doza uitată. Pentru informaţii suplimentare privind modul de administrare şi pentru stabilirea duratei tratamentului se recomandă ca pacientul să se adreseze medicului sau farmacistului. Reacţii adverse posibile Ca toate medicamentele, acest medicament poate provoca reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele. OPRIŢI administrarea acestui medicament şi adresaţi-vă imediat medicului sau farmacistului dumneavoastră dacă aveţi oricare dintre simptomele de mai jos: reacţii alergice, inclusiv respiraţie şuierătoare, dificultăţi în respiraţie, umflarea feţei, umflarea buzelor, limbii sau a gâtului erupţii cutanate inclusiv urticarie, pruritînroşirea pielii descuamarea pielii, vezicule, răni, ulcere la nivelul gurii sângerări neaşteptate sau vânătăi probleme ale sângelui.

Prevenirea și transmiterea răcelii și gripei

Reacţiile adverse menţionate mai sus sunt rare sau foarte rare pot afecta între 1 şi 10 din persoane sau frecvenţa nu poate fi estimată din datele disponibile. De exemplu au fost raportate cazuri foarte rare de reacții adverse la nivelul pielii.

  • Dureri de spate și articulații cruncante
  • Teraflu cu dureri articulare - este deformarea artrozei articulației șoldului posibil în armată

Reacţii adverse frecvente pot afecta până la 1 din 10 persoane greaţă.